Bebek Şampuanları Sadece Bebekler İçin mi?

Hemen hepimizin çok sevdiği bebek kokusunu biz yetişkinlerin hayatına da dahil edebileceğimizi biliyor muydun?

 

 

Bebek hayatımıza girdiğinden beri bolca  haşır neşir olduk, neredeyse her gün kullandık ve  bebeğimiz de onu çok sevdi. Peki bebek şampuanı sadece bebekler için mi? Hemen hepimizin çok sevdiği bebek kokusunu biz yetişkinlerin hayatına da dahil edebileceğinizi biliyor muydun?

Saçlarınız İçin Bebek Şampuanı Tercih Edin

İş rutinin seni her gün duş almaya itebilir yahut kendini her gün saç yıkayarak daha rahat hissediyor olabilirsin. Ancak herkesin bildiği gibi kullandığımız en doğal olarak adlandırılan şampuan bile kimyasal barındırıyor. Her gün kullandığımız bu masum görünen ürünler saçlarımızın zayıflamasına ve kırılmasına sebep oluyor. Eğer sen de bu durumdan muzdaripsen saç yıkama rutininde bebek şampuanı kullanarak diğer şampuanların verdiği zarara oranla saçına daha az zarar vermiş olursun.

Makyaj Temizliğini Bebek Şampuanı

Bu mis kokulu ürünü makyaj temizlemede de kullanmak mümkün. Makyaj temizleyicisi adı altında birbirinin benzeri birçok ürün piyasada mevcut ancak birçoğu yüzü ya çok kurutuyor ya da yağlı bir tabaka bırakıyor ciltte. Daha da kötüsü çoğu makyajı tam anlamıyla arındırmıyor bile...  Bu ürünlere tonla para harcayıp memnun kalmıyorsan bebek şampuanıyla göz makyajınızda ve yüzünüzde olmak üzere en zorlu makyajı bile arındırmayı deneyebilirsin. Tabi işlem sonrasında cildi güzelce nemlendirmek şartıyla.

Makyaj Fırçaları ve Süngerleri Temizliğinde Bebek Şampuanı

Makyajı bebek şampuanıyla arındırdın ama makyaj için kullandığın fırça ve süngerleri hala ıslak mendille ya da kimyasal içeren ürünlerle mi temizliyorsun? Bu noktada da bebek şampuanı imdada yetişiyor elbette. Hem hesaplı hem daha sağlıklı olan bu ürünle makyaj fırçaları ve süngerlerini gönül rahatlığıyla temizleyebilirsin.

Göz Sağlığı İçin Bebek Şampuanı

Zaman zaman gözlerimizle ilgili mikrobik sağlık problemleri yaşarız. Bunların çeşitli sebepleri olabilir, iyi temizlenmeyen makyajdan ötürü kirpik dibinde kalan rimel gözümüzde çeşitli şişme, kızarıklık ve kuruluğa sebep olur. Tüm bunlara karşı bir önlem olarak göz temizliğimizde bebek şampuanı kullanabilir, yatmadan önce kirpik diplerini bir pamuk yardımıyla bebek şampuanıyla dezenfekte edebiliriz.

Önceki

Okula Dönüş: Sürecin Gerilimini Azaltmak İçin 4 İpucu

Sonraki

Anne Sohbetleri - Özge KULLE