- bebek için ilk organizasyonlar

''Kutlama yapmaktan hoşlanmıyorsan bebek doğana kadar 'baby shower' ya da gender (cinsiyet belirleme) partisi gibi kutlamalardan - annem bana baby shower mı yapmış yahu?

diyerek kaçmış olsan da şimdi geleneksel davetlerin sırası geldi de çattı işte.''     

 

           Bebek haberini aldığın ilk andan itibaren hem senin hem de yakınların için pek çok kutlama fırsatı da doğmuş oluyor. Kutlama yapmaktan hoşlanmıyorsan bebek doğana kadar 'baby shower' ya da gender (cinsiyet belirleme) partisi gibi kutlamalardan - annem bana baby shower mı yapmış yahu? diyerek kaçmış olsan da şimdi geleneksel davetlerin sırası geldi de çattı işte.

Bebeğinin yeni doğduğu dönemde anneliğini tebrik etmek ve bebeği görmek isteyecek yakınların için hazırlıklı olmanın yanı sıra  geleneksel davetler için de hazırlıklı olman gerekebilir. Bebeğinin doğumunu izleyen ilk aylar için sünnet ve kırk mevlidi davetlerini organize etmen gerekebilir. Burada yakınlarından fazlasıyla destek alacak olsan da bebeğin için gerçekleştireceğin ev sahibi olarak ilk organizasyonların geleneksel davetler olabilir.

    Bebeğin yeni doğduğu dönemde -eğer erkek bebekse- ilk çözmen gereken belki de sünnet konusu olacak. Günümüzde hekimler bebeğin ilk doğduğu günlerde yapılmasını önerebiliyorlar. Bu konu bebeğinle ilgili vermeniz gereken ilk karar olabilir. Sünnet konusu ile ilgili fikir ve önerileri blogda bulabilir ya da senin söyleyeceklerin varsa blogtan paylaşabilirsin. Sünnet yaptırmaya karar verdiysen artık bu konuda uzmanlaşmış pek çok klinik olduğunu hatırlatmak isteriz. Bebeğinin sünneti için bir organizasyon da planlıyorsan şehrin organizasyon firmalarına buradan ulaşabilirsin.

Geleneksel davetlerden bir diğeri de bebeğinin ve lohusalığının kırkıncı gününün ardından bebeğin yeni hayatına senin de anneliğe adım atmanın ilk kutlaması olarak düşünebileceğin 'kırk mevlidi'. Bebeğin kırk mevlidini planlamak da istersen  ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsin.

Bu dönem farklı duyguların havalarda uçuştuğu, fazlaca gelgitlerin olduğu hem bebek hem anne için oldukça karmaşık bir dönem gibi gelebilir. Değişikliklere alışıyor olmanın fiziksel ve mental zorlukları ile karşı karşıya gelmen de muhtemel.

Kendini bulduğun zorlu anlarda her koşulda şu an yaşadıklarının ömür boyu kurulacak çok sağlam bir bağın temelleri olduğunu ilerde başka lohusalara uzun uzun hatta bazen gülümseyerek anlatacağın anıları biriktiriyor olduğunu kendine hatırlatman sana iyi gelecektir.

Tekrardan Merhaba Anne!

Önceki

- ilk yardımcılar

Sonraki

- ebeveynlik serüveni

Eglencedunyası Parti Evi

1998 yılında düğün, nişan, kına ve sünnet organizasyonları ile başlayan firmamız profesyonel kadrosu ile 2009 yılından itibaren doğum günü organizasyonları ve size özel organizasyonlara imza atmıştır.

Coccinella Pasta Evi

Benzersiz lezzet, ödünsüz hijyen...

Ebru Toprakçı

Mutlu doğum için herşey

Pierre Cardin Baby Furniture

Pierre Cardin Baby Furniture

A8 Party House and Organization

Avukat bir ANNENİN Parti evi hayaliyle başlayıp, organizasyon işletmeciliği ile devam eden ve bunu anneliğinin hassasiyetiyle harmanlayan birinin yarattığı bir eviz işte

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek alanında yılların deneyimi ile hizmet vermekte olan Centrum klinik, tüp bebek tedavilerinin her türlüsü başta olmak üzere, tüp bebek ile birlikte olan genetik işlemler, tüp bebek başarısını artıran ek tedaviler, aşılama hizmetleri, androloji işlemleri ve gebelik odaklı yardımla üreme teknikleri alanında başarı ile hizmet vermektedir.

Gözde Şişik

Gözde Şişik özel günlerinizde yanınızda

E-Bebek

Anne ilgisi,uzman bilgisi

Dyt. Sevil Dilara GÜNALDI

Sağlıklı ve keyifli yaşamın profesyonel yardımcısı

Tab Sanat Akademi

"Güzel sanatlarin bulusma noktasi..."

Fevzi Hoca

Ankara'nın ve Türkiye'nin 1 numarası

Memorial Ankara Hastanesi

Geleceği günümüze taşıyan bir dünya hastanesi...

Allianz

Biz Allianz’ız... Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak, toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonuyla çalışırız.

Toker Bebe

Anne bebek marketi

Medicana International Ankara

Dünya çapındaki tecrübesiyle annelerin yanında.

Maviada Eğitim Merkezi

Maviada Yüzme Cankurtaran ve Dalış Eğitimler ve Malzemeleri Merkezi

Zekids Çocuk Giyim

Çocukların bir birinden renkli dünyalarından esinlenen Zekids eğlenceli ve renkli koleksiyonları ile hayatınızın en değerli varlıkları.

Bebekom

Bebek ve çocuk mobilyaları

On Baby Studio

Doğum ve bebek fotoğrafçısı

Base Life Club

"Klübe kaç!"

Scarlet Party House

Açılışa özel fiyatları kaçırmayın.

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel

İlklerin doktoru

Esin Sağdıç

Doğum'un gecesi gündüzü yoktur. Bu zamanı sadece bebek belirler. Doğum fotoğrafçısı, o anı bekleyen nöbetçidir.

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi

Dünyanın 105 ülkesinden on binlerce çift Bahçeci’yi tercih ederek bebek sahibi oldu. Hep daha iyisi için çalışıyor, her 2,5 saatte bir dünyaya gelen bebeğimizle kocaman bir aile yaratıyoruz.

İnteraktifdiyet Diyet Merkezi

Sağlıklı yaşam ,doğru destekle, çok kolay!

Sak Organizasyon

19 yıllık tecrübesiyle

Curcuna Çocuk Parti Evi

Curcuna Parti Evi profesyonel kadrosuyla başta doğum günleri olmak üzere özel gün organizasyonlarını düzenleyebileceğiniz 250 metrekarelik her tarafı eğlence dolu bir parti evi.

Bluuh Baby Spa Ankara

Ankara'nın ilk ve tek bebek spa merkezi Bluuh Baby Spa'da gelişim, öğrenme ve eğlence bir arada.

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

İnci Steak

Ankara’nın beklenen lezzeti İnci Steak, Çayyolu’nda açıldı.

Simge Büyükgüzel Events

Simge Büyükgüzel Events

OLALAA PARTİ EVİ

Ankara, Çankaya, Birlik Mahallesindeki Mekanımız İle Sizlerin Hizmetinizdeyiz.

Güven Hastanesi

Ankara'nın köklü sağlık kuruluşlarından Güven Hastanesi

Juventas

Sizlere uzmanlığımızla ilgili her konuda hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Beyaz Vizyon Tanıtım Organizasyon

Anadolu Sigorta

Kaybetmek yok

Çocukca Mobilya

MA&ME&PA Family Club Music4Kids

Çünkü biz aile için varız…

Koyuncuoğlu Kebap

Koyuncuoğlu Kebap Baklava

Sports International Bilkent

Sports International'da çocuklar için etkinliklere çok önem verilir. Çocuk merkezi yetişkinlerden ayrı bir departmandır. 0-5 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için oyuncaklar, videolar ve oyunların yanı sıra, çocuklara egzersiz alışkanlığı kazandıracak çeşitli programlar da uygulanmaktadır.

Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Anatolia ailesi olarak tedavinizde sizlerle olmaktan mutluluk duyarız...

Aydan Uçak Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı

2010 senesinden beri en özel günlerde fotoğraf çekiyor. Düğün Fotoğrafçısı veya Doğum Fotoğrafçısı arıyorsanız, iletişime geçebilirsiniz.

Adım Sanat Merkezi

Sanatın eğlence ile buluştuğu nokta

Luppa Restoran Cafe

Çocuk dostu restoran :)

İlk Nefes Yaşam Merkezi

Anne ve bebek sağlığı açısından normal doğumun yeniden ön plana çıktığı günümüzde, Anne – Baba adaylarının doğuma hazırlık ve doğum aşamasında ruhsal ve fiziksel anlamda daha güçlü hazırlanmasını sağlamak son derece önemlidir. Doula (Doğum Koçluğu) yardımı alan ebeveynlerin hamilelik sürecinde davranışlarında ve tepkilerinde olumlu farklılıklar gözlemlenmektedir. Kendilerini daha güvende hissederler, daha uyumlu olurlar, sezaryen yön

Dodo Çocuk

Bebek,çocuk,genç

Turta Home Cafe

Yeşillikler içinde harika bir bahçe eşsiz sunum. Arkadaşlarınızla kafanızı dinleyip harika vakit geçireceksiniz.

Eve Sığamadık Parti ve Oyun Evi

Ankara Çankaya'da Bulunan Mekanımızda Çocuklarınızın Doğum Gününü Eğlenceli Ortamında Kutlamak ve Oyun Grublarımızla Çocuklarınızın El beceri, Zeka, Koordinasyon, İletişim Gelişimleri için en iyi adresiniz.

Tavacı Recep Usta

Bizler gülümsüyoruz, keyifle yaptığımız her yemekte, iştahla tabağa değen her çatal sesiyle, meraklı gözlerle teşekkür eden her konuğumuzla…

Lena Organizasyon

Çocuğunuz ve sizin için son derece önemli olan Sünnet düğünü organizasyonlarına dair ne varsa, Lena Organizasyon olarak yaptığımız yüzlerce organizasyonlardan edindiğimiz tecrübe ile bu özel gününüzde sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Prenses Organizasyon

Bebeğinizin her adımında beraberiz

Bayındır Söğütözü Hastanesi

Bayındır Sağlık Grubu güvencesiyle...

Studyo Sakura

Amacimiz bebekleriniz ve çocuklarinizin dogalligini yansitmak.

Doğal Doğum Ankara

Gebelerin doğum korkuları ve duygu boşaltım teknikleri ile uğraşırken olayın temelinde cinsellik süreci, aile dinamikleri sosyal çevre v.b. bir sürü faktöründe doğum korkusunun altından çıktığını gördükçe 2015 yılında Türk Psikiyatristleri Derneği’nin desteklediği, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği CETAD’tan cinsel terapi eğitimi aldım.Türkiye 'de cinsellik konusunda belli bir otoritesi olan CİSED' in cinsel terapi eğitimini ta

Dengelihayat

Genel yaklaşımımız ideal kilonuza güncel hayatınızda zorlanmadan, aç kalmadan, yaşam tarzınıza paralel ve mutlu bir beslenme planı ile ulaşmanız; bizimle kazanmış olduğunuz doğru alışkanlıklarınızla, sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlamaktır.

Aykon Akademi

Aykon Spor Klübü farkıyla, hedefine ulaşmak için; doğru teknik ve kondisyonla başla.

Çetmen Mobilya

Bugün 52 mağaza ve 86.000 metrekareyi aşan satış alanıyla hizmetinizdeyiz.

Lilyum Organizasyon

Bebeğinizin her anında yanınızda

Tuba Günebak

Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ndeki ilk görüşmenizde Yrd. Doç. Dr. Tuba Günebak tarafından ön değerlendirmeniz yapılır.

Prof.Dr.Bülent Berker

Jinekolojik Cerrahi, Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Uzmanı

Prof.Dr. Bülent Tıraş

Prof.Dr. Bülent Tıraş tüp bebek tedavisi