- son hazırlıklar

Hamileliğin son aylarını evde yapacağın düzenlemeler ve bebek hazırlıkları ile geçiriyor olacaksın. Burada yardıma ihtiyacın olduğunu ve herkesin yardımcı olabilmek için bir şeyler yapabileceğini unutma. Hatta bu yardım değil iş bölümü!

Bebeğin, sen ve hatta tüm aile fertleri artık sürecin sonuna geldiniz, hala çalışıyorsan işlere ara vermek için doğru zaman.

Mental ve fiziksel olarak bebeğine, doğum ve emzirme süreçlerine odaklanman bebeğine de sana da iyi gelecektir. Artık doğuma az zaman kaldığı gerçeğinin farkında olmak gerekir. Planlı olmak her zaman iyidir ancak konu hamilelik olunca, doğumun ne zaman gerçekleşeceği her zaman planlanamadığı için işini şansa bırakmadan doğumdan 4-5 hafta kadar öncesinde en azından ilk dönemlerde ihtiyacın olabilecekleri planlayıp hazırlamak kafanı rahatlatabilir.  

Sen ve etrafındakiler kadar ev de bir bebeğe hazır hale gelmeli. Yeni doğan bebeğin tüm mikroplara açık olduğunu aklından çıkarmamalı ve gerekli temizlik işlerini tamamlamalısın. Perdeler, halılar, her yer bir elden geçmeli diyor ve bu konuda yardım istiyorsan bir halı yıkama ya da temizlik firmasından yardım alman çok faydalı olabilir.

Etrafında yardım etmek için sıraya girmiş birçok kişi olmalı. Onlardan buzluğa atmak üzere hazırlanmış yemek desteği de isteyebilirsin. O yoğunlukta yemek yapmaya vakit ayıramayabilirsin. Unutma, çevrendeki herkes sana bakarsa sen de bebeğine odaklanabilir ve böylece diğer işleri kafandan atabilirsin.

Bu arada kural; doğum anı ile ilgili şehir efsanelerini unut. Doğum yapan pek çok kadın hem doğum sancılarının hem de doğum anının bahsedildiği kadar yıpratıcı olmadığı konusunda hemfikir. Bu döneme kadar bedenin ve bebeğin için içgüdülerinin de etkisiyle en doğru olanları yaptın, senin bebeğin için gerekli çevresel koşulu senin şartların için gerçekleştirdin.

Programlı bir hazırlık döneminin ardından tek ihtiyacın doktorunla iyi bir iş birliği ve biraz şans.

Önceki

- baby shower

Sonraki

- merhaba anne!

Beyaz Vizyon Tanıtım Organizasyon

Curcuna Çocuk Parti Evi

Curcuna Parti Evi profesyonel kadrosuyla başta doğum günleri olmak üzere özel gün organizasyonlarını düzenleyebileceğiniz 250 metrekarelik her tarafı eğlence dolu bir parti evi.

Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Anatolia ailesi olarak tedavinizde sizlerle olmaktan mutluluk duyarız...

Ebru Toprakçı

Mutlu doğum için herşey

Tuba Günebak

Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ndeki ilk görüşmenizde Yrd. Doç. Dr. Tuba Günebak tarafından ön değerlendirmeniz yapılır.

Tavacı Recep Usta

Bizler gülümsüyoruz, keyifle yaptığımız her yemekte, iştahla tabağa değen her çatal sesiyle, meraklı gözlerle teşekkür eden her konuğumuzla…

Dodo Çocuk

Bebek,çocuk,genç

İnteraktifdiyet Diyet Merkezi

Sağlıklı yaşam ,doğru destekle, çok kolay!

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel

İlklerin doktoru

Bayındır Söğütözü Hastanesi

Bayındır Sağlık Grubu güvencesiyle...

Sports International Bilkent

Sports International'da çocuklar için etkinliklere çok önem verilir. Çocuk merkezi yetişkinlerden ayrı bir departmandır. 0-5 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için oyuncaklar, videolar ve oyunların yanı sıra, çocuklara egzersiz alışkanlığı kazandıracak çeşitli programlar da uygulanmaktadır.

Dyt. Sevil Dilara GÜNALDI

Sağlıklı ve keyifli yaşamın profesyonel yardımcısı

Tab Sanat Akademi

"Güzel sanatlarin bulusma noktasi..."

Zekids Çocuk Giyim

Çocukların bir birinden renkli dünyalarından esinlenen Zekids eğlenceli ve renkli koleksiyonları ile hayatınızın en değerli varlıkları.

Aydan Uçak Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı

2010 senesinden beri en özel günlerde fotoğraf çekiyor. Düğün Fotoğrafçısı veya Doğum Fotoğrafçısı arıyorsanız, iletişime geçebilirsiniz.

Lena Organizasyon

Çocuğunuz ve sizin için son derece önemli olan Sünnet düğünü organizasyonlarına dair ne varsa, Lena Organizasyon olarak yaptığımız yüzlerce organizasyonlardan edindiğimiz tecrübe ile bu özel gününüzde sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Luppa Restoran Cafe

Çocuk dostu restoran :)

Koyuncuoğlu Kebap

Koyuncuoğlu Kebap Baklava

Güven Hastanesi

Ankara'nın köklü sağlık kuruluşlarından Güven Hastanesi

Simge Büyükgüzel Events

Simge Büyükgüzel Events

Lilyum Organizasyon

Bebeğinizin her anında yanınızda

A8 Party House and Organization

Avukat bir ANNENİN Parti evi hayaliyle başlayıp, organizasyon işletmeciliği ile devam eden ve bunu anneliğinin hassasiyetiyle harmanlayan birinin yarattığı bir eviz işte

Prof.Dr.Bülent Berker

Jinekolojik Cerrahi, Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Uzmanı

Adım Sanat Merkezi

Sanatın eğlence ile buluştuğu nokta

Allianz

Biz Allianz’ız... Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak, toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonuyla çalışırız.

E-Bebek

Anne ilgisi,uzman bilgisi

OLALAA PARTİ EVİ

Ankara, Çankaya, Birlik Mahallesindeki Mekanımız İle Sizlerin Hizmetinizdeyiz.

Doğal Doğum Ankara

Gebelerin doğum korkuları ve duygu boşaltım teknikleri ile uğraşırken olayın temelinde cinsellik süreci, aile dinamikleri sosyal çevre v.b. bir sürü faktöründe doğum korkusunun altından çıktığını gördükçe 2015 yılında Türk Psikiyatristleri Derneği’nin desteklediği, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği CETAD’tan cinsel terapi eğitimi aldım.Türkiye 'de cinsellik konusunda belli bir otoritesi olan CİSED' in cinsel terapi eğitimini ta

Fevzi Hoca

Ankara'nın ve Türkiye'nin 1 numarası

Esin Sağdıç

Doğum'un gecesi gündüzü yoktur. Bu zamanı sadece bebek belirler. Doğum fotoğrafçısı, o anı bekleyen nöbetçidir.

Memorial Ankara Hastanesi

Geleceği günümüze taşıyan bir dünya hastanesi...

Bluuh Baby Spa Ankara

Ankara'nın ilk ve tek bebek spa merkezi Bluuh Baby Spa'da gelişim, öğrenme ve eğlence bir arada.

Studyo Sakura

Amacimiz bebekleriniz ve çocuklarinizin dogalligini yansitmak.

Turta Home Cafe

Yeşillikler içinde harika bir bahçe eşsiz sunum. Arkadaşlarınızla kafanızı dinleyip harika vakit geçireceksiniz.

Juventas

Sizlere uzmanlığımızla ilgili her konuda hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Çetmen Mobilya

Bugün 52 mağaza ve 86.000 metrekareyi aşan satış alanıyla hizmetinizdeyiz.

Aykon Akademi

Aykon Spor Klübü farkıyla, hedefine ulaşmak için; doğru teknik ve kondisyonla başla.

Gözde Şişik

Gözde Şişik özel günlerinizde yanınızda

Bebekom

Bebek ve çocuk mobilyaları

Medicana International Ankara

Dünya çapındaki tecrübesiyle annelerin yanında.

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek alanında yılların deneyimi ile hizmet vermekte olan Centrum klinik, tüp bebek tedavilerinin her türlüsü başta olmak üzere, tüp bebek ile birlikte olan genetik işlemler, tüp bebek başarısını artıran ek tedaviler, aşılama hizmetleri, androloji işlemleri ve gebelik odaklı yardımla üreme teknikleri alanında başarı ile hizmet vermektedir.

Maviada Eğitim Merkezi

Maviada Yüzme Cankurtaran ve Dalış Eğitimler ve Malzemeleri Merkezi

Toker Bebe

Anne bebek marketi

Base Life Club

"Klübe kaç!"

İlk Nefes Yaşam Merkezi

Anne ve bebek sağlığı açısından normal doğumun yeniden ön plana çıktığı günümüzde, Anne – Baba adaylarının doğuma hazırlık ve doğum aşamasında ruhsal ve fiziksel anlamda daha güçlü hazırlanmasını sağlamak son derece önemlidir. Doula (Doğum Koçluğu) yardımı alan ebeveynlerin hamilelik sürecinde davranışlarında ve tepkilerinde olumlu farklılıklar gözlemlenmektedir. Kendilerini daha güvende hissederler, daha uyumlu olurlar, sezaryen yön

Sak Organizasyon

19 yıllık tecrübesiyle

Dengelihayat

Genel yaklaşımımız ideal kilonuza güncel hayatınızda zorlanmadan, aç kalmadan, yaşam tarzınıza paralel ve mutlu bir beslenme planı ile ulaşmanız; bizimle kazanmış olduğunuz doğru alışkanlıklarınızla, sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlamaktır.

Scarlet Party House

Açılışa özel fiyatları kaçırmayın.

Eve Sığamadık Parti ve Oyun Evi

Ankara Çankaya'da Bulunan Mekanımızda Çocuklarınızın Doğum Gününü Eğlenceli Ortamında Kutlamak ve Oyun Grublarımızla Çocuklarınızın El beceri, Zeka, Koordinasyon, İletişim Gelişimleri için en iyi adresiniz.

MA&ME&PA Family Club Music4Kids

Çünkü biz aile için varız…

On Baby Studio

Doğum ve bebek fotoğrafçısı

Coccinella Pasta Evi

Benzersiz lezzet, ödünsüz hijyen...

Pierre Cardin Baby Furniture

Pierre Cardin Baby Furniture

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

Prof.Dr. Bülent Tıraş

Prof.Dr. Bülent Tıraş tüp bebek tedavisi

İnci Steak

Ankara’nın beklenen lezzeti İnci Steak, Çayyolu’nda açıldı.

Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi

Dünyanın 105 ülkesinden on binlerce çift Bahçeci’yi tercih ederek bebek sahibi oldu. Hep daha iyisi için çalışıyor, her 2,5 saatte bir dünyaya gelen bebeğimizle kocaman bir aile yaratıyoruz.

Prenses Organizasyon

Bebeğinizin her adımında beraberiz

Anadolu Sigorta

Kaybetmek yok

Çocukca Mobilya

Eglencedunyası Parti Evi

1998 yılında düğün, nişan, kına ve sünnet organizasyonları ile başlayan firmamız profesyonel kadrosu ile 2009 yılından itibaren doğum günü organizasyonları ve size özel organizasyonlara imza atmıştır.