- ilk yardımcılar

''Unutulmamalı ki her anne ve bebeğinin emzirme öyküsü yalnızca kendine has olacak ve

bebeğinle kuracağın bağın temellerini başta emzirme ile sağlıyor olacaksın.''

       Hamileliğini öğrendiğin ilk andan beri pek çok kaynakta emzirmenin önemini duydun ve okudun. Hatta sen büyürken yakınlarının emzirme maceraları zihnine işlemişti bile. Ancak doğuma odaklı geçen 40 hafta içerisinde  doğru emzirmenin öneminden, daha sağlıklı süt vermenin, meme sağlığının ve süt miktarının artırılması gibi konuların ne denli önemli olduğundan belki de hiç bahsedilmedi. Unutulmamalı ki her anne ve bebeğinin emzirme öyküsü yalnızca kendine has olacak ve bebeğinle kuracağın bağın temellerini başta emzirme ile sağlıyor olacaksın. Bazen emzirme konusunda işler düşlediğin gibi gitmeyebilir,  emzirme konusu ile ilgili yaşayabileceğin her şey için bir destek almak bu konuda uzmanlaşmış danışmanlarla çalışmak işleri yoluna koyabilir. Şehrin emzirme danışmanlarına buradan ulaşabilirsin.

Bebeğinin doğup dünyaya adapte olma sürecinde beslenme kadar önemli bir başka konu ise uyku düzeni olacak ve bu iki konu birbiriyle son derce ilişkili ve birbirini destekler nitelikte. Bebeğinin iyi uyuyor olması senin de iyi uyuyacağın anlamına gelir ve lohusalıkta en çok ihtiyaç duyacağın şey iyi bir uyku olacaktır. Bebeğin büyüdükçe de sağlıklı bir uyku rutinin oluşması evdeki düzen ve konfor açısından büyük önem taşıyacak.

Bebeğin uyku düzeninin oluşmasında da yardıma ihtiyacı olduğunda uyku danışmanları ile çalışabilir şehrin uyku danışmanlarına bu linkten ulaşabilirsin.

Bebeğinin yeni doğduğu dönemde zaman oldukça hızlı ilerleyecek.  Yardım almaktan ve özellikle eşinle iş birliği yapmaktan çekinme, lohusalık denince akla ilk gelen psikolojik dalgalanmalar oluyor. Bu süreci sadece ilgi ve odağın bebeğinle senin üstünde olacağı bir dönem olarak değerlendirmekte yarar var, geri kalan her şeyi bırak çevrendekiler çözsünler. Bu dönemde bir bebek bakıcısının yardımına ihtiyacım olacak diyorsan bebek ve çocuk  bakıcısı temin eden ajanslara ulaşabilirsin.

Bebeğinin yeni doğduğu günlerde profesyonel çekim yaptırmak istersen ilgili yazıya buradan , şehrin en iyi fotoğrafçılarına bu linkten ulaşabilirsin. Daha önce çalışıp iyi bir deneyim yaşadığın bir doğum fotoğrafçı ile ilgili söyleyeceklerin varsa blogdan paylaşarak diğer kızlar ilham olabilrsin.

Önceki

- merhaba anne!

Sonraki

- bebek için ilk organizasyonlar

Studyo Sakura

Amacimiz bebekleriniz ve çocuklarinizin dogalligini yansitmak.

Medicana International Ankara

Dünya çapındaki tecrübesiyle annelerin yanında.

Çetmen Mobilya

Bugün 52 mağaza ve 86.000 metrekareyi aşan satış alanıyla hizmetinizdeyiz.

İnci Steak

Ankara’nın beklenen lezzeti İnci Steak, Çayyolu’nda açıldı.

Güven Hastanesi

Ankara'nın köklü sağlık kuruluşlarından Güven Hastanesi

Simge Büyükgüzel Events

Simge Büyükgüzel Events

Scarlet Party House

Açılışa özel fiyatları kaçırmayın.

Juventas

Sizlere uzmanlığımızla ilgili her konuda hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Tab Sanat Akademi

"Güzel sanatlarin bulusma noktasi..."

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek alanında yılların deneyimi ile hizmet vermekte olan Centrum klinik, tüp bebek tedavilerinin her türlüsü başta olmak üzere, tüp bebek ile birlikte olan genetik işlemler, tüp bebek başarısını artıran ek tedaviler, aşılama hizmetleri, androloji işlemleri ve gebelik odaklı yardımla üreme teknikleri alanında başarı ile hizmet vermektedir.

MA&ME&PA Family Club Music4Kids

Çünkü biz aile için varız…

Aykon Akademi

Aykon Spor Klübü farkıyla, hedefine ulaşmak için; doğru teknik ve kondisyonla başla.

Curcuna Çocuk Parti Evi

Curcuna Parti Evi profesyonel kadrosuyla başta doğum günleri olmak üzere özel gün organizasyonlarını düzenleyebileceğiniz 250 metrekarelik her tarafı eğlence dolu bir parti evi.

Luppa Restoran Cafe

Çocuk dostu restoran :)

Dodo Çocuk

Bebek,çocuk,genç

Fevzi Hoca

Ankara'nın ve Türkiye'nin 1 numarası

Zekids Çocuk Giyim

Çocukların bir birinden renkli dünyalarından esinlenen Zekids eğlenceli ve renkli koleksiyonları ile hayatınızın en değerli varlıkları.

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Opr.Dr.İrfan TARHAN Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Bayındır Söğütözü Hastanesi

Bayındır Sağlık Grubu güvencesiyle...

Tuba Günebak

Beslenme Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi’ndeki ilk görüşmenizde Yrd. Doç. Dr. Tuba Günebak tarafından ön değerlendirmeniz yapılır.

Gözde Şişik

Gözde Şişik özel günlerinizde yanınızda

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

Opr.Dr.Tevfik Sipahi

Çocukca Mobilya

Turta Home Cafe

Yeşillikler içinde harika bir bahçe eşsiz sunum. Arkadaşlarınızla kafanızı dinleyip harika vakit geçireceksiniz.

Doğal Doğum Ankara

Gebelerin doğum korkuları ve duygu boşaltım teknikleri ile uğraşırken olayın temelinde cinsellik süreci, aile dinamikleri sosyal çevre v.b. bir sürü faktöründe doğum korkusunun altından çıktığını gördükçe 2015 yılında Türk Psikiyatristleri Derneği’nin desteklediği, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği CETAD’tan cinsel terapi eğitimi aldım.Türkiye 'de cinsellik konusunda belli bir otoritesi olan CİSED' in cinsel terapi eğitimini ta

Aydan Uçak Doğum ve Bebek Fotoğrafçısı

2010 senesinden beri en özel günlerde fotoğraf çekiyor. Düğün Fotoğrafçısı veya Doğum Fotoğrafçısı arıyorsanız, iletişime geçebilirsiniz.

Pierre Cardin Baby Furniture

Pierre Cardin Baby Furniture

Bebekom

Bebek ve çocuk mobilyaları

On Baby Studio

Doğum ve bebek fotoğrafçısı

Coccinella Pasta Evi

Benzersiz lezzet, ödünsüz hijyen...

Maviada Eğitim Merkezi

Maviada Yüzme Cankurtaran ve Dalış Eğitimler ve Malzemeleri Merkezi

Eglencedunyası Parti Evi

1998 yılında düğün, nişan, kına ve sünnet organizasyonları ile başlayan firmamız profesyonel kadrosu ile 2009 yılından itibaren doğum günü organizasyonları ve size özel organizasyonlara imza atmıştır.

Toker Bebe

Anne bebek marketi

Sports International Bilkent

Sports International'da çocuklar için etkinliklere çok önem verilir. Çocuk merkezi yetişkinlerden ayrı bir departmandır. 0-5 ve 6-12 yaş grubu çocuklar için oyuncaklar, videolar ve oyunların yanı sıra, çocuklara egzersiz alışkanlığı kazandıracak çeşitli programlar da uygulanmaktadır.

Dyt. Sevil Dilara GÜNALDI

Sağlıklı ve keyifli yaşamın profesyonel yardımcısı

E-Bebek

Anne ilgisi,uzman bilgisi

Bahçeci Ankara Tüp Bebek Merkezi

Dünyanın 105 ülkesinden on binlerce çift Bahçeci’yi tercih ederek bebek sahibi oldu. Hep daha iyisi için çalışıyor, her 2,5 saatte bir dünyaya gelen bebeğimizle kocaman bir aile yaratıyoruz.

Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Anatolia ailesi olarak tedavinizde sizlerle olmaktan mutluluk duyarız...

Anadolu Sigorta

Kaybetmek yok

İnteraktifdiyet Diyet Merkezi

Sağlıklı yaşam ,doğru destekle, çok kolay!

Prof.Dr. Teksen Çamlıbel

İlklerin doktoru

Lilyum Organizasyon

Bebeğinizin her anında yanınızda

Allianz

Biz Allianz’ız... Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak, toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak vizyonuyla çalışırız.

Tavacı Recep Usta

Bizler gülümsüyoruz, keyifle yaptığımız her yemekte, iştahla tabağa değen her çatal sesiyle, meraklı gözlerle teşekkür eden her konuğumuzla…

Koyuncuoğlu Kebap

Koyuncuoğlu Kebap Baklava

Lena Organizasyon

Çocuğunuz ve sizin için son derece önemli olan Sünnet düğünü organizasyonlarına dair ne varsa, Lena Organizasyon olarak yaptığımız yüzlerce organizasyonlardan edindiğimiz tecrübe ile bu özel gününüzde sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Base Life Club

"Klübe kaç!"

Prof.Dr. Bülent Tıraş

Prof.Dr. Bülent Tıraş tüp bebek tedavisi

Ebru Toprakçı

Mutlu doğum için herşey

İlk Nefes Yaşam Merkezi

Anne ve bebek sağlığı açısından normal doğumun yeniden ön plana çıktığı günümüzde, Anne – Baba adaylarının doğuma hazırlık ve doğum aşamasında ruhsal ve fiziksel anlamda daha güçlü hazırlanmasını sağlamak son derece önemlidir. Doula (Doğum Koçluğu) yardımı alan ebeveynlerin hamilelik sürecinde davranışlarında ve tepkilerinde olumlu farklılıklar gözlemlenmektedir. Kendilerini daha güvende hissederler, daha uyumlu olurlar, sezaryen yön

Esin Sağdıç

Doğum'un gecesi gündüzü yoktur. Bu zamanı sadece bebek belirler. Doğum fotoğrafçısı, o anı bekleyen nöbetçidir.

Prof.Dr.Bülent Berker

Jinekolojik Cerrahi, Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Uzmanı

Memorial Ankara Hastanesi

Geleceği günümüze taşıyan bir dünya hastanesi...

A8 Party House and Organization

Avukat bir ANNENİN Parti evi hayaliyle başlayıp, organizasyon işletmeciliği ile devam eden ve bunu anneliğinin hassasiyetiyle harmanlayan birinin yarattığı bir eviz işte

OLALAA PARTİ EVİ

Ankara, Çankaya, Birlik Mahallesindeki Mekanımız İle Sizlerin Hizmetinizdeyiz.

Prenses Organizasyon

Bebeğinizin her adımında beraberiz

Dengelihayat

Genel yaklaşımımız ideal kilonuza güncel hayatınızda zorlanmadan, aç kalmadan, yaşam tarzınıza paralel ve mutlu bir beslenme planı ile ulaşmanız; bizimle kazanmış olduğunuz doğru alışkanlıklarınızla, sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlamaktır.

Beyaz Vizyon Tanıtım Organizasyon

Bluuh Baby Spa Ankara

Ankara'nın ilk ve tek bebek spa merkezi Bluuh Baby Spa'da gelişim, öğrenme ve eğlence bir arada.

Adım Sanat Merkezi

Sanatın eğlence ile buluştuğu nokta

Sak Organizasyon

19 yıllık tecrübesiyle

Eve Sığamadık Parti ve Oyun Evi

Ankara Çankaya'da Bulunan Mekanımızda Çocuklarınızın Doğum Gününü Eğlenceli Ortamında Kutlamak ve Oyun Grublarımızla Çocuklarınızın El beceri, Zeka, Koordinasyon, İletişim Gelişimleri için en iyi adresiniz.